Image

Taner Özdeş Kimdir?

1963’te doğan Taner Özdeş, 1983’te Avusturya Lisesi’nden, 1986’da ABD’deki University of Miami’den Pazarlama bölümünden mezun oldu.

İlk görevine 1986 yılında İktisat Bankası’nda Yatırım ve Pazarlama Analisti olarak başladı. Özdeş, 1989 – 1990 arasında Lever’da Marka Müdürlüğü, 1990 – 1991 yıllarında Pars/Mc Cann Erickson’da Senior Müşteri Temsilciliği görevlerinde bulundu.

Özdeş, 1991 Mayıs’ından 1997 Ocak’ına kadar Dow Jones Telerate’te Satış Müdürü olarak çalıştı. Şubat 1997 – Ağustos 2000 arasındaysa Fornet’te Satış ve Pazarlama Müdürlüğü yaptı. 1 Eylül 2000’den beri ağ ve bilgi güvenliği alanında dünyanın en iyi ve en yeni ürün ve çözümlerini Türk kullanıcıların hizmetine sunmak ilkesiyle yola çıkan InfoNet Bilgi Teknolojileri’nin Genel Müdürlüğünü yürütüyor.

Kariyeri boyunca birçok satış temsilcisi yetiştirmiş olan Özdeş Genç Müteşebbisler Jaycees Derneği (JCI), Türkiye ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) ve Rotary Klübü vasıtasıyla 10.000’in üzerindeki kişiye "Yeni Yüzyılda Satış Psikolojisi ve Teknikleri","Limit Sizsiniz" ve "Satış Yapmanın Sırları" konularında eğitim verdi. 2004 yılında JCI Certified Local Trainer ve 2005 yılında JCI Cerrtified National Sertifikasına hak kazanmıştır. 

Ayrıca, birçok Üniversite ve MBA programında "Satış, Pazarlama, Müşteri Psikolojisi ve Duygusal Zekâ" konusunda seminer vermektedir. İstanbul Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 200’e yakın Emniyet mensubuna gönüllü olarak Duygusal Zekâ ve Beden Dili Eğitimi verdi.

Yönetim, pazarlama ve satış odaklı çok sayıda eğitim program ve seminerine katılan Özdeş Almanca ve İngilizce biliyor. Tenis, yüzme, kayak yapan, seyahat etmekten, kitap okumaktan hoşlanan ve yoğun bir biçimde sosyal kulüp etkinliklerinde bulunan Özdeş Junior Chamber International’ın (Jaycee's) etkin bir üyesidir. Ayrıca, Galatasaray Spor Kulübü ve Büyük Kulüp'e üyedir.

Bilim Merkezi Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir.

1999 yılında Türkiye’deki en iyi JCI üyesi seçildi. Aynı derneğin Kurumsal İlişkiler Ulusal Direktörlüğü’nü 1998-2002 tarihlerinde yürütmüş olan Özdeş katıldığı seminerlerle kendini sürekli geliştirmeye çalışmaktadır. 2005 yılında www.tanerozdes.com sitesini açmıştır.

Pazarlamadunyasi.com, Kariyer.net, yenirbiris.com, Maxihaber.net, turklider.org'da aylık makaleleri yayınlanmaktadır.

Ocak 2007'de, Taner Özdeş’in en çok satanlar listesinden inmeyen Satış konusunda kariyerini ve deneyimlerini yazdığı "Satışın 10 Altın Kuralı" adlı ilk kitabı piyasaya çıktı.

Taner Özdeş’in kişisel gelişim konusunda deneyim ve bilgilerini kaleme aldığı “50 Yaş Gözüyle”adlı kitabı Mart 2014 ve “ Duygusal Zeka” adlı kitabı Şubat 2019 tarihinde piyasaya çıktı.


Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu tarafından düzenlenen Siyaset Okulu Sertifika programını başarılı ile tamamlamıştır. (3 Kasım 2007 / 8 Mart 2008)

Özdeş, ayrıca "Eduplus Satış ve İlaç Zirvesi", "Pazarlama ve Satış Okulum", "Bonus Akademi" ve "Perakende Satış Okulum" vasıtasıyla 20.000'in kişinin üzerinde kişiye eğitim vermiştir. Uzman.tv vasıtasıyla yayınlanan söyleşileri iş dünyası kategorisinde en çok izlenenler söyleşiler arasında yer almış ve 2011 yılı sonu itibariyle 172.000 kişi tarafından izlenmiştir. Uzman.tv Akademi vasıtasıyla online olarak "Satışlarınızı Nasıl İkiye Katlarsınız" ve "Limit Sizsiniz - İçinizde gücü keşfedin" kurslarını vermektedir.

Özdeş, 25 Şubat 2012’de, International Federation for Coaching ve NLP (IFCNLP) tarafından Sertifikali Koç olmaya hak kazanmıştır. Özdeş, Satış, Yönetim Performans ve Yaşam Koçluğu konusunda bireylere ve kurumlara koçluk hizmeti vermektedir.

2020'de kendi youtube kanalını, " Taner Özdeş Akademi" açtı. Taner Özdeş'in sosyal medyada 100,000 üzerinde takipçisi vardır.

Taner Özdeş Söyleşileri için burayı tıklayınız...
 
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

Sponsor Firmalar

Image
Image
Image

FaRkLaR Kılavuzu/Sözlüğü

Image

Bize Ulaşın

Halim Meriç İş Merkezi Cemal Sururi Cd. No:25/18 Şişli İstanbul

  • dummy0532 255 97 82

E-Bülten

E-posta adresinizi girin, size daha fazla bilgi gönderelim...

Ara