Taner Özdeş’in Yeni Kitabı "Satışın 10 Altın Kuralı" Büyük İlgi Görüyor

Eğitimci ve yazar Taner Özdeş'in Satışın 10 Altın Kuralı adıyla çıkardığı yeni kitabı büyük ilgi gördü. Kitap, kısa sürede dördüncü baskıya ulaştı. Kitabın gördüğü ilgi, yurtdışından çeviri isteklerini de beraberinde getirdi.

Satışın 10 Altın Kuralı - Taner ÖzdeşEğitimci ve yazar Taner Özdeş'in yeni kitabı Satışın 10 Altın Kuralı, okuyuculardan büyük ilgi gördü. Kitap, kısa sürede dördüncü baskıya ulaşırken, yurtdışındaki yayınevlerinin de ilgisini çekti. Kitabın Almanya, İngiltere, ABD ve İsrail'de de piyasaya çıkması için hazırlıklar sürüyor.

Taner Özdeş'in satış mesleğinde yol almak isteyen satışçılarla beraber, insanlarla ilişkilerini güçlendirmek isteyen herkese hitap eden kitabı, "İnsan, doğuştan satıcı mıdır?" sorusuna yanıt arıyor. Özdeş, kitabında satışın yüzde sekseninin tutum ve davranış, yüzde yirmisinin yetenek ve bilgiye dayalı olduğunu belirtiyor. Satışta başarı için insanların satış dışındaki konularda da kendilerini geliştirmesinin önemini vurgulayan Özdeş, satışın iki insan arasında gelişen, güvene dayalı bir işbirliği olduğuna dikkat çekiyor. Satışı "ikna bilimi" olarak tanımlayan Özdeş, satışın fiyatla yapılamayacağının ve özü itibariyle duygusal bir karar olduğunun da altını çiziyor.

"Satışın 10 Altın Kuralı'nda", bir satışçının bilmesi gereken; "Beden Dili", "NLP", "Kişisel İmaj", "Zaman Yönetimi", "Satış Psikolojisi" ve "Satış Kapama" gibi pek çok konu ayrıntılı olarak inceleniyor. Kitabın en önemli özelliklerinden biri, Türk halkını iyi tanıyan, toplumsal karakteristikleri iyi analiz etmiş, satış konusunda uzun yıllara dayalı tecrübe sahibi bir yazarın kaleminden çıkması. Kendi kültürlerini baz alarak yazılmış çeviri kitapların aksine, "Satışın 10 Altın Kuralı", içimizden biri tarafından yazılmış olması nedeniyle hem büyük ilgi görüyor, hem de vaadini gerçekten sunabiliyor.

D&R En Çok Satan Ekonomi ve Pazarlama Kitapları listesinde on altı hafta kalmayı başaran kitap, hepsiburada.com sitesinde de en çok satan kitaplar arasında bulunuyor.

Taner Özdeş, kitabıyla ilgili olarak şunları söylüyor: "1980'lerde, lisedeyken üç arkadaşımla beraber karışık müzik CD’si doldurup, çevremize ve okullara satmaya başladık. Çok keyifli ve eğlenceli olmasının yanında bu işten bir de para kazanmak benim açımdan müthiş bir keyifti. Satış sürecinde ilgimi çeken, satışın gerçekleşmesinden çok, insanları ikna etmekten aldığım zevkti. İnsanları ikna edebilmek, söylediğime inanmalarını sağlamak müthiş bir duygu idi. Sonraki yıllarda tüm kariyerimi satış temeline oturttum. Yılların deneyimini bugün kitap haline getirerek herkesle paylaşmak istedim. Kitabın gördüğü ilgi nedeniyle yurtdışından çeviri teklifleri geliyor. Kitabı, yayımlanacağı ülkelere göre revize edip yayımlama sürecindeyiz."

Comments powered by CComment

Bize Ulaşın

Halim Meriç İş Merkezi Cemal Sururi Cd. No:25/18 Şişli İstanbul

  • dummy0532 255 97 82

E-Bülten

E-posta adresinizi girin, size daha fazla bilgi gönderelim...

Ara