Kişisel Gelişim

Tavsiye Yazı-Öyküler

Hayat seçimlerden ibarettir
Jerry, çevresindekilerin çok sevdiği insanlardan biriydi. Keyfi her zaman yerindeydi. Çünkü her zaman söyleyecek olumlu bir şeyler bulurdu. Hatta bu huyu nedeniyle bazen etrafındakileri çıldırtırdı bile!
Devamı
Tutum

Hepimizin hayatında zor dönemler oluyor ve hepimiz de bunları bir biçimde atlatıyoruz. Ancak aramızdan bazıları bu dönemleri çok daha hızlı ve kolay atlatıyor.

Peki bunun sırrı ne?

Devamı
Başarılı veya ünlü insanlar ne tür bedeller öder?
Başarılı veya ünlü insanlar ne tür bedeller öder?
Basitçe ifade etmek gerekirse, sağlıklı bir anne-çocuk ilişkisinde çocuk güvenli olarak anneye bağlanıyor ve bu bağlanma gerçekleştikten sonra, ayrılma süreci başlıyor. Yani anne, bu güvenli ilişki içerisinde, çocuğun kendi (birey) olmasına izin veriyor.
Devamı
Mutluluk Nedir?
Mutluluk Nedir?
500 kişi bir seminerdeydi. Birden konuşmacı durdu ve bir grup çalışması yapmaya karar verdi. Herkese bir balon vererek başladı. Herkes gazlı kalemle balonuna adını yazmalıydı. Sonra bütün balonlar toplandı ve bir odaya kapatıldı.
Devamı
Liderlik Nedir
Liderlik Nedir?
9 Kasım 2017
İnsanoğlu, hayatta anlam arayan tek varlık olarak, yaşam boyunca var olmak, değerli olmak için mücadele verir. İnsan hayatının büyük kısmını maddi ve güç açlığını doyurmak için çalışarak geçirir.
Devamı
ÜÇ İHTİYAR
ÜÇ İHTİYAR
22 Ekim 2017
Bir kadın, kapıdan dışarı çıktığında, bembeyaz sakallı üç ihtiyarın kendi evinin önünde oturduklarını görür.
Devamı