Kişisel Gelişim

Makaleler

Eğitim göçün en temel nedeni

Kaldığım otelin restoranında çoğunluk Arap turist. Aynı otele 30 senedir gelirim. Otelin adı Swissotel, İstanbul’un en tercih edilen otellerinden biri. Daha önce Avrupalı müşterisi olan otel son 3 yıldır tamamen Arap ülkelerinden gelen turistleri konuk ediyor. Swissotel’de toplam müşterilerin en az yüzde 80’i Arap turistti.

Devamı
Hayat bir yolculuktur

Hayat, bazıları için bir var olma savaşı, bazıları için yaşam mücadelesi, bazıları için kendini gerçekleştirme, bazıları için ise iz bırakma hikâyesidir.

Devamı
Kıtalararası yüzme yarışı hikâyem
Bu sene 6. kere Boğaziçi Kıtalararası yüzme yarışına katıldım. Bundan 6 sene önce babamın ( Turgut Özdeş) Master Yüzme yarışlarındaki başarılarından feyz alarak, 40 sene sonra tekrar yüzme yarışlarına katılmaya karar verdim.
Devamı
Türk insanı ve seçimler
Sıradan insanlardan oluşan kitleler ancak ve ancak yaşayarak öğrenir. Gelişmeleri yaşamadan önce sezen ve öğrenen insanlar, kitle içinde ancak küçük bir azınlık oluşturur.
Devamı
Yunan adaları yelken tecrübem
Bundan belki 15 sene önce eşimle Göçek’de Mavi Yolculuk yapmıştık. O zamanlar gulet dışında etrafta çok fazla motoryat veya yelkenli görmezdik.
Devamı
Kendine Koçluk
Kendine Koçluk
Dün akşam arkadaşlarımızla Bebek Oteli’nde buluşmaya karar verdik. Bundan tam 40 sene önce de Bebek Oteli’ne giderdim. Otelin dekorasyonu bile aynı. Bazı garsonlar 30 senedir bu otelde çalışıyor.
Devamı