Sezen Çelebi

Sezen Çelebi - Taner Özdeş Akademi
Kurumların satış ekipleri ile çalışmalar yapan Sezen Çelebi, satış ekiplerinin güçlendirilmesi ve satış rakamlarının artırılması adına kurumsal satış koçluğu yapıyor, eğitimler veriyor.

Üsküdar Anadolu Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat bölümünü bitirmiştir. Üniversite yıllarında kurmuş olduğu MDL Ajans ile özellikle kobilere yönelik reklam ve pazarlama çalışmalarını 6 yıl boyunca sürdürdü. Satış ve pazarlamayı ders kitapları yerine deneyimleyerek öğrenen Sezen, Mezuniyetini takiben Association For Coaching İngiltere merkezli Kurumsal Koçluk ve Yaşam Koçluğu eğitimini tamamladı. İlerleyen yıllarda koçluk sistemi ile satışı birleştirerek, Türkiye'nin ilk satış koçu olarak çalışmalarına yön verdi.

Ayrıca NLP Practitioner ve Hipnoz Practitioner eğitimlerini aldı, satış ve kişisel gelişim üzerine sayısız eğitime katıldı. 2010 yılında Osho terapistlerinin vermiş olduğu ‘iş hayatında farkındalığı artırma’ üzerine 1 haftalık eğitim programının ardından 2013 yılında Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri ve İstek Vakfı personeline iletişim ve ikna eğitimleri verdi. Bu süre içinde Yeditepe Üniversitesi'nde araştırmalar yapmış, 2016 yılında ise ‘Da Vinci’nin Aynasında İkna’ isimli kitabı yayımlanmıştır.

2016 yılında Eduplus’ın düzenlemiş olduğu 13. Satış Zirvesi’nde konuşmacı olarak yer aldı. Satış koçluğu mesleğini halen büyük bir keyifle sürdürüyor ve www.reklamsokakta.com isimli proje üzerinde de çalışıyor.
Geri
Paylaş