Serhat Sıdal

Serhat Sıdal - Taner Özdeş Akademi
1973 İstanbul-Kınalıada doğumlu Serhat Sıdal, 3 kardeşin en büyüğü. Kınalıada’da erken yaşta yüzmeyi öğrenen Sıdal, 12 yaşında Kınalıada Su Sporları Kulübünde yüzme takımına girdi. 150’den fazla milli takımda yerini alan, hem milli takım kaptanlığı görevini almış, hem de Türkiye sayı krallığı unvanına da sahip olmuş bir sporcu olarak 1989 yılında antrenörlük hayatına başlamıştır.

5 yıl boyunca hem Marmara Üniversitesi Spor Akademisi ve Beden Eğitimi Bölümünde okuyan, hem de Kınalıada Su Sporları Kulübün’de altyapı antrenörlüğü yapan Sıdal, yüzlerce sporcu yetiştirdi ve bu öğrencilerden çoğu su topu milli takımına seçildi. 15 yaşında su topu takımına girerek genç milli takıma da seçilme başarısını gösterdi. 17 yaşındaysa A milli su topu takımına seçilerek çok uzun ve başarılı bir milli sporcu kariyerine adım atmış oldu.

Bu dönem zarfında antrenörlüğe de devam eden Sıdal, 2000 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Boston Kentinde Reebok University’de Master Trainer eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü ve Hillside’lar Spor Müdürü olarak göreve devam etti. Sadece eğitmen yetiştirmeye yönelik antrenörlüğünü sürdüren Sıdal 10 yıllık bir dönemde 500’den fazla eğitmen yetiştirdi.
Geri
Paylaş