Funda Bilgili

Funda Bilgili - Taner Özdeş Akademi
İzmir'de doğan Funda BİLGİLİ ilk eğitimlerini; diksiyon, artikülasyon ve dramatik yetenek alanlarında İzmir TRT'de aldı. 10 yıl boyunca TRT'de radyo tiyatrosu ve belgesel seslendirmesi yaptı.

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 7 yıl Türk Silahlı Kuvvetlerinde Protokol Uzmanı olarak görev aldı.

Virginia/Amerika'da bulunduğu dönemde; İngilizce seslendirmeler ve Türk Amerikan toplumuna diksiyon eğitimi verilmesi konularında çalıştı.

"Kaptanın Seyir Defteri" adlı programın sunuculuğunu yaptı. "3.Newyork Crossroads Kısa Film Festivali Gala Gecesi'ni" ve "Türkiye’nin En Başarılı On Genci Ödül Töreni'ni" sundu. Seslendirme, spikerlik ve sunuculuk alanındaki çalışmalarına İstanbul'da devam ediyor.

Başkent İletişim Bilimlerinde aldığı Spikerlik ve Sunuculuk eğitimlerini birincilikle bitiren Funda BİLGİLİ, dünyanın en büyük seslendirme firmalarından SVOX'un Türkçe Kadın Sesi olarak, yapay ses projesi ve navigasyon seslendirmelerini yapmaktadır. İrlanda Hava Yolları ve Singapur Hava Yolları Türkçe güvenlik anonslarının seslendirmelerini de yapmıştır.

2007 Eylül ayında Artshop Yayıncılık’tan çıkan "İmzamı Bıraktım Teninde" ve 2012 Temmuz ayında Destek Yayınları’ndan çıkan "Aşkım Başımdan Aşkın" adlı iki kitabı bulunmaktadır. Çeşitli internet sitelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Beden Dili ile ilgili yazdığı kitap yakında raflarda yerini alacaktır. Diksiyon, Beden Dili, İmaj, İş Hayatında Protokol ve Görgü Kuralları, Topluluk Önünde Konuşma, Satış ve Pazarlamada Etkili Konuşma, Beden Dili Kullanımı konularında eğitimler vermektedir. Oyuncu, spiker, politikacı ve işadamlarına, uzmanlık alanlarında bireysel koçluk yapmaktadır.
Geri
Paylaş