Emrah Altuntecim

Emrah Altuntecim
Yönetim Danışmanı, Uluslararası Eğitmen, Editör ve Yazar. İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans çalışmasını Kocaeli Üniversitesi İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı'nda tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi Danışma Kurulu üyesidir. Kültür Üniversitesi’nde dönemsel şirket ve istihdam projeleri kapsamında iletişim, perakende ve mağaza yöneticiliği, satış teknikleri, kariyer yönetimi ve kişisel gelişim konularında dersler vermiştir.

Emrah Altuntecim, bugüne kadar onbinlerce kişiye seminerler vermiş, otuza yakın üniversite ve zirvede moderatör ve ana konuşmacı olarak yer almış, çeşitli şirket kurum ve kuruluşlarda sayısız konferans gerçekleştirmiştir. Sayısız televizyon ve radyo programına konuk olarak katılmış, birçok dergide ve sitede iş hayatı ve kişisel gelişim konulu İngilizce ve Türkçe makaleleri yayınlanmıştır.

Endüstri Psikolojisi üzerine doktora çalışmalarına ve araştırmalarına devam ederken biryandan da eserler vermeyi sürdürmüştür. Altuntecim’in, Türkiye’de ve yurtdışında ses getiren, ikisi İngilizce olmak üzere yayınlanmış birçok eseri bulunmakla birlikte bir çok kitabın da editörlüğünü ve yayın koordinatörlüğünü yapmıştır.

Altuntecim, araştırma, geliştirme, organizasyon, danışmanlık ve eğitim çalışmaları kapsamında birçok ülkede bulunmuştur. Dubai, Katar ve İspanya’da uluslararası çapta şirket eğitimleri vermiştir. Türkiye’nin en önemli marka derneklerinin başında gelen Birleşmiş Markalar Derneği(BMD) yanısıra PMI Türkiye (Project Management Institute), Yönetim Danışmanları Derneği(YDD) kapsamındaki etkinlikler yanısıra, 12 Yıldız, Young CEO Club, Eduplus Satış Zirvesi ve Kariyer.net 10 Kat gibi sayısız program ve etkinlikte konuşmacı olarak yer almıştır.

Uzun yıllar once koçluk eğitimi almış ve başarılı birçok uygulama yapmıştır. Ayrıca yürüyerek koçluk uygulamasını geliştirmiştir. Tecrübeli bir arama kurtarmacı ve bir doğa sporcusu da olan Altuntecim, eşi ile birlikte yaklaşık 1000 kilometrelik rekor bir mesafe katederek Türkiye’nin yürüyerek yapılan en uzun seyahati de başarıyla gerçekleştirmiştir. İlgili konuda yayınlanmış eserleri, fotoğraf sergileri, seminer dizileri ve belgesel filmleri de bulunmaktadır. Ayrıca “Yürüyen Nefesler” ve “Nature Talks” isimli kişi ve kurumlara ilham verici doğada koçluk ve eğitim konseptli projeleri de hayata geçmiştir.

Emrah Altuntecim'in en son İngilizce olarak yayınlanan “Opening Doors To Success” ve Türkçe “Satış Psikolojisi” isimli eseri de satış, pazarlama ve iletişim becerileri alanlarında bir çok saygın danışman ve eğitimci tarafından referans eser olarak kabul edilmektedir.

Emrah Altuntecim’in ulusal ve uluslararası çapta gerçekleştirdiği eğitim, seminer, organizasyon, danışmanlık, alanlarında bugüne kadar verdiği hizmetlerinden bazıları şunlardır: Satış Psikolojisi, İş Yaşamında Algı Yönetimi, Pozitif İmajinasyon Teknikleri ve Stres Yönetimi, Beden Dili ve Etkili İletişim, Başarı ve Sonuç Odaklılık, Motivasyon, Takım Ruhu, Liderlik Becerileri, Etkin Zaman Yönetimi, Yaratıcı Problem Çözme Teknikleri, Vizyon Atölyesi ve Arama Toplantıları, Beyin Fırtınası Seansları. Altuntecim’in bir de web adresi bulunmaktadır: www.altuntecim.com

Türkiye'de birçok kurum ve kuruluş kapsamında performans arttırıcı ve sonuç odaklı eğitimler, sertifika ve seminer programları gerçekleştiren ve çeşitli holdinglerin yönetim ve danışmanlık kadrosunda da görev yapan Altuntecim, uluslararası çapta gerçekleştirdiği eğitim ve danışmanlık çalışmalarını da keyif ve heyecanla sürdürmektedir.
Geri
Paylaş