Eğitimler

Açık Eğitimler

12/7/2019-12/7/2019
İfade ve Hitabet Eğitimi


İfade ve Hitabet eğitimi iş hayatında veya özel hayatlarında topluluğa hitap eden, konuşma yapan ve/veya sunum yapan kişilerin kendilerini bu alanda geliştirmesi için hazırlanmış bir programdır. Katılan kişilerin etkili konuşma konusunda yetkinliklerin arttırılması hedeflenmektedir.

Bu eğitimde örnek çalışmalar, akademik bilgilerle kişinin kendini rahat ifade etmesi ve sahnede kendi ifade ederken ses, beden uyumu ve içeriğin hazırlanması konularından gelişim hedeflenir.


 

Eğitim 3 Ana Başlıkta verilecektir.


-  Konuşma’nın Matematiği;
   Buzkıran Konuşması: Kişinin anlatmak istediği konuda kendi güçlü yönlerinden ve hikayelerinden faydalanması, özgün olması. Bu aşamada hikaye anlatma teknikleri kullanılmaktadır.
   Konuşma Organizasyonu ve Konu Seçimi: Konuşma hazırlığında uygulanacak yöntemlerin paylaşılması
   Konuşma Amacı; İkna etme, Bilgilendirme ,ilham verme konuşmaları nasıl olur? Örnek ve Bilgilendirme çalışmaları


-  Zihin, Beden ve Ses Akordu:
   Konuşma ve vücut dilinin uyumu, ses tonu ve mimiklerin etkin kullanımı, konuşmanın dinleyicide yarattığı etkinin arttırılması, nefes ve diyafram kullanımı.


-  Doğaçlama Oturumu;
    Katılımcıların gün içinde öğrendiklerini uygulayabilecekleri bir ortam yaratmak ve Doğaçlama oturumu ile topluluk önünde konuşma deneyimini yaşatmak

 

Eğitmenler:

Sercan Akdemir; 18 yıldır Uluslarası firmalarda yöneticilik yapmaktadır. Halen bir Amerikan Bilişim Sirketinde Kuzey Afrika ve Türkiye Ülkelerinden sorumlu satış müdürüdür. Kurumsal hayatının yanısıra özel hayatında da Uluslarası Hitabet ve Liderlik klübünde aktif konuşmacıdır. Sercan Akdemir  Ulusal Hitabet Yarışması birincilik ve ikincilik dereceleri vardır. Ayrıca sahnedeki beden dilini, diksiyon ve duygu yönetimini geliştirmek amacıyla 2009 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 1 yıllık tiyatro eğitimini tamamlamıştır.

 

Neslihan Canıoğlu:15 mart 1984 İstanbul doğumlu.Uzun yıllar Fransızca çevirmenlik yaptı.İstanbul Üniversitesi Sosyoloji, American Metropolitan University de Psikoloji öğrencisidir.Drama ve diksiyon eğitimi almıştır. Holoterapik Nefes Eğitmeni ve konuşmacıdır.Yurtdışında sahne eğitimi almıştır. Uluslararası hitabet ve liderlik klübünde aktif konuşmacıdır.İstanbul’da ve Türkiye’nin farklı şehirlerinde seminerler ve eğitimler vermeye devam etmektedir.

Hobileri  eskrim, yoga, at binme. 

Not : Eğitim 27 kişi ile sınırlıdır.

09:00 - 12:45

KOLEKTİF HOUSE
42 Maslak
Maslak Mah., Ahi Evran Cd. No:6 D:3 Maslak

https://www.kolektifhouse.co/maslak-ofis/Eğitime katılmak için lütfen iletişim formunu eksiksiz olarak doldurunuz.
Adınız soyadınız:
Telefon Numaranız:
E-Posta Adresiniz:
Güvenlik:
Firmanız:
Geri
Paylaş